Práca pilotov je pre verejnosť mimoriadne atraktívna, hlási generálny partner siaf 2021 slovak training academy

Práca pilotov je pre verejnosť mimoriadne atraktívna, hlási generálny partner siaf 2021 slovak training academy

09/03/2021

Podľa aktuálnych výsledkov prieskumu verejnej mienky spoločnosti Slovak Training Academy považuje prácu pilota za atraktívnu vyše 84 percent opýtaných. Výcvikové stredisko pre pilotov vrtuľníkov predstaví svoju leteckú techniku už cez víkend na Medzinárodných leteckých dňoch SIAF 2021.

Z prieskumu, ktorý si dala spoločnosť Slovak Training Academy vypracovať vyplýva, že povolanie pilota je v regióne Košíc a okolia najviac atraktívne v skupine vysokoškolsky vzdelaných ľudí (43 %) a pre ľudí z domácností s vyšším čistým príjmom ako 1 330 eur (38 %). Vysokú mieru atraktivity dosiahla práca pilotov aj v mestách nad 100 tisíc obyvateľov (71 %). Aj to ukazuje ako je región Košíc vďaka pôsobeniu Leteckej fakulty TUKE (v minulosti Vysokej vojenskej leteckej školy) a aktuálne aj vďaka spoločnosti STA úzko previazaný s tradíciou leteckého výcviku. „Sme hrdí na to, že aj vďaka našej spoločnosti a nášmu profesionálne vyškolenému personálu môže v Košiciach pokračovať tradícia leteckého výcviku. Naša spoločnosť sa dynamicky rozvíja a v európskom meradle sme sa stali unikátnym výcvikovým strediskom, ktoré ako jediné civilné centrum na starom kontinente ponúka pilotné kurzy na vrtuľníky typu UH-60 Black Hawk,“ povedal výkonný riaditeľ spoločnosti STA Dominik Varga.

STA má k dispozícii vyše 20 vrtuľníkov od menších – typu Schweizer a MD-500 až MD-530, až po spomínané legendárne „čierne jastraby“. Ako generálny partner Medzinárodných leteckých dní SIAF 2021, ktoré sa uskutočnia už najbližší víkend na letisku Kuchyňa pri Malackách sa výcvikové stredisko bude prezentovať dynamickými ukážkami vrtuľníku MD-530 v podaní najskúsenejších pilotov leteckej akadémie. Spoločnosť zároveň pripravila aj dynamickú ukážku tzv. pevných krídel na lietadle Pilatus PC-9M. V rámci statickej ukážky bude pristavený vrtuľník UH-60 Black Hawk. „Tešíme sa na prezentáciu našich schopností na tak atraktívnom podujatí, akým je SIAF. Veríme, že naplníme očakávania laickej i odbornej verejnosti a ukážeme, že sme pripravení podieľať sa na tých najnáročnejších projektoch z oblasti pilotného výcviku,“ dopĺňa Varga.

Slovak Training Academy pôsobí na Medzinárodnom letisku v Košiciach od októbra 2017 a pri výcviku pilotov úzko spolupracuje s Leteckou fakultou Technickej univerzity v Košiciach, ktorej je generálnym partnerom.

Ďalšie skvelé články